Δωρεάν τσάντες και σχολικά προσφέρει ο Δήμος Παλλήνης

By dimos.gr Sep 7, 2023

Δωρεάν τσάντες και σχολικά είδη προσφέρει ο Δήμος Παλλήνης

Μεγάλη γιορτή με φουσκωτά, παιχνίδια, παγωτά και πολλές εκπλήξεις, για τα παιδιά των ωφελούμενων του Κοινωνικού Παντοπωλείου, την Κυριακή 10/9

Όλοι οι μαθητές θα έχουν και φέτος τη δυνατότητα να αποκτήσουν τη σχολική τσάντα της αρεσκείας τους, κασετίνες, τετράδια, μολύβια, μαρκαδόρους καθώς και όλα τα υπόλοιπα είδη που χρειάζονται για το σχολείο.

Ο Δήμος Παλλήνης προσφέρει δωροεπιταγές για την αγορά σχολικών ειδών, σε όλους τους μαθητές όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων, που είναι ωφελούμενοι του Κοινωνικού Παντοπωλείου.

Οι δωροεπιταγές θα μοιραστούν από τον Δήμαρχο Παλλήνης, Θανάση Ζούτσο, στη γιορτή, με τίτλο «Μια σχολική τσάντα γεμάτη αγάπη», που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή  10 Σεπτεμβρίου, από τις 10.00 έως τις 14.00, στις εγκαταστάσεις των Κοινωνικών Δομών (Έντισον 3, Παλλήνη).

Σε κάθε παιδί θα μοιραστούν ακόμα ένα ολοκληρωμένο σετ σχολικού εξοπλισμού και μια πάνινη σακούλα με τετράδια και στυλό για την ανακύκλωση