Ο ΣΠΑΠ σε συνεργασία με τον Δήμο Βριλησσίων θα πραγματοποιήσει Εθελοντικό Καθαρισμό στο Δάσος Θεοκλήτου την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023.

By dimos.gr Jun 11, 2023

Ο Σύνδεσμος Δήμων για την Προστασία και Ανάπλαση του Πεντελικού (ΣΠΑΠ) σε συνεργασία με το Δήμο Βριλησσίων, την Κυριακή 11 Ιουνίου 2023 θα πραγματοποιήσουν Εθελοντικό Καθαρισμό του Δάσους Θεοκλήτου. Η δράση έχει στόχο τη διατήρηση και την ανάδειξη του εξαιρετικού φυσικού τοπίου του πεντελικού.

Το ραντεβού έχει καθοριστεί στο παλαιό Πυροφυλακίο Πατήματος Βριλησσίων, στις 09 π.μ. και χρειάζεται βασική πεζοπορική περιβολή (μποτάκια, καπέλο κλπ.)

Ο σεβασμός στο φυσικό περιβάλλον και η συμμετοχή στις δράσεις προστασίας του είναι δείγμα προόδου και πολιτισμού της τοπικής κοινωνίας μας.