Δήμος Λυκόβρυσης-Πεύκης: Δήλωση Δημάρχου για την επίθεση στα γραφεία της Τοπικής Οργάνωσης της Νέας Δημοκρατίας

TOP Uncategorized Δήμοι Παραδημοτικά Περιφέρεια Πολιτική Πολιτισμός Πρόσωπα

Σχετικά με την επίθεση με γκαζάκια που δέχθηκαν τα γραφεία της ΔΗΜΤΟ της Νέας Δημοκρατίας Λυκόβρυσης- Πεύκης ο Δήμαρχος Λυκόβρυσης- Πεύκης και Γενικός Γραμματέας της ΠΕΔ Αττικής Τάσος Μαυρίδης δήλωσε σχετικά:

«Καταδικάζουμε απερίφραστα κάθε τέτοια ενέργεια που έχει στόχο τον εκφοβισμό και στρέφεται ενάντια στη Δημοκρατία. Δεν είναι η πρώτη φορά που τα γραφεία της Νέας Δημοκρατίας δέχονται επίθεση, καθώς και τον Σεπτέμβριο του 2019 υπήρξε ανάλογο συμβάν στον ίδιο χώρο. Η βία, δεν έχει θέση στον Δήμο μας. Είναι καταδικαστέα από όπου και αν προέρχεται, χωρίς εξαιρέσεις και αστερίσκους.»