Στην Ιερά Ακολουθία της Αναστάσεως στον Ι.Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου παρέστη ο Δήμαρχος Αμαρουσίου Θεόδωρος Αμπατζόγλου

By dimos.gr Apr 25, 2022

Στην Ιερά Ακολουθία της Αναστάσεως στον Ι.Ν. Κοιμήσεως Θεοτόκου παρέστη ο Δήμαρχος Αμαρουσίου Θεόδωρος Αμπατζόγλου  συνοδευόμενος από τη σύζυγό του Ελένη Τριανταφύλλη – Αμπατζόγλου, παρουσία Αντιδημάρχων, Δημοτικών Συμβούλων, εκπροσώπων φορέων και συλλόγων της πόλης και πιστών.

Εγκάρδιες ευχές αντάλλαξε ο Δήμαρχος με τους παρευρισκόμενους Μαρουσιώτες μετά το πέρας της Ιεράς Ακολουθίας για Αγάπη, Ειρήνη, Υγεία και Αισιοδοξία που συμβολίζει το Αναστάσιμο Φως.

Στην Αναστάσιμη Λειτουργία παρευρέθηκαν ακόμη οι Αντιδήμαρχοι Σπύρος Σταθούλης, Ευάγγελος Κάββαλος, Ρένα Χαλιώτη, και οι Δημοτικοί Σύμβουλοι Κων/νος Βλάχος, Κυριακή Κανάρη Νταλή, Βασίλειος Μπούρας καθώς και η Ντέπη Μπιλιλή.

Τέλος, με ρίψη εντυπωσιακών πυροτεχνημάτων με ευθύνη της ΚΕΔΑ και του Προέδρου της Νίκου Πέππα, ολοκληρώθηκε από τον Δήμο Αμαρουσίου ο εορτασμός του ελπιδοφόρου μηνύματος της Αναστάσεως.