Υπαίθριο σινεμά όλο τον Αύγουστο στη Γλυφάδα

Το Φεστιβάλ Γλυφάδας 2017 συνεχίζεται όλο τον Αύγουστο στην ανακαινισμένη 3η Μαρίνα Γλυφάδας και σε υπαίθριους χώρους, με την προβολή γνωστών ταινιών του ελληνικού και παγκόσμιου κινηματογράφου, για μικρούς και μεγάλους. Ο Δήμος Γλυφάδας στηρίζει και ενισχύει έμπρακτα τον πολιτισμό, προσφέροντας μια διέξοδο διασκέδασης και «διαφυγής» στους πολίτες, που ειδικά αυτή την περίοδο οι περισσότεροι την έχουν ανάγκη. Οι εκδηλώσεις, όπως τόνισε ο Δήμαρχος Γλυφάδας, Γιώργος Παπανικολάου, προσφέρουν ένα δροσερό κινηματογραφικό μήνα στους δημότες, τους κατοίκους, αλλά και τους επισκέπτες της πόλης.

Η ώρα έναρξης όλων των κινηματογραφικών προβολών είναι στις 9 μ.μ. και η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους. Αντί εισιτηρίου, συγκεντρώνουμε τρόφιμα για το κοινωνικό παντοπωλείο του Δήμου Γλυφάδας.

Το πρόγραμμα για τις επόμενες παραστάσεις του Αυγούστου έχει ως εξής:

20 – 08 – 2017 (3η Mαρίνα)
«Μανταλένα» (1960) Ελληνική Δραματική ταινία, με τους: Αλίκη Βουγιουκλάκη, Δημήτρη Παπαμιχαήλ, Παντελή Ζερβό. Βραβεία καλύτερου σεναρίου, Α΄γυναικείου ρόλου, Β΄ανδρικού ρόλου φεστιβάλ Θεσσαλονίκης

21 – 08 -2017 (3η Mαρίνα)
«Το κορίτσι με τα πορτοκάλια» (2009) Κοινωνική, με τους: Μίκελ Μπρατ Σιλσέτ, Χάραλντ Ρόσενστρομ, Άνι Νταρ Ντγκαρντ

23 – 08 – 2017 (3η Mαρίνα)
«Κάτι να καίει» (1964) Κωμωδία, με τους: Ρένα Βλαχοπούλου, Ντίνο Ηλιόπουλο, Κώστα Βουτσά

27- 08 – 2017 (3η Mαρίνα)
«A good woman» (2004) Κοινωνική, με τους: Έλεν Χαντ, Σκάρλετ Γιόχανσον, Τομ Γουίλκινσον

28 – 08 – 2017 (3η Mαρίνα)
«Ο Γιατρός στο Χωριό» (2016) Δραματική Κομεντί, με τους: Φρανσουά Κλιζέ, Μαριάν Ντενικούρ, Κριστόφ Οντέντ

30 – 08 -2017 (3η Mαρίνα)