Τραγικό δυστύχημα στο Κατάκολο Ηλείας: Νεκρή εργαζόμενη καθαριότητας του Δήμου Πύργου που παρασύρθηκε από το απορριμματοφόρο

Μια άτυχη εργαζόμενη στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Πύργου βρήκε τραγικό θάνατο κατά την ώρα εργασίας όταν κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες βρέθηκε κάτω από τις ρόδες του απορριμματοφόρου.

Το νέο εργατικό δυστύχημα με πρωταγωνιστή εργαζόμενο στην υπηρεσία καθαριότητας κάποιο δήμου συνέβη στην περιοχή Συκιά, στο Κατάκολο. Σύμφωνα με τα τοπικά Μέσα Ενημέρωσης, η γυναίκα βρισκόταν στο πίσω μέρος του απορριμματοφόρου, όταν ξαφνικά παρασύρθηκε από αυτό.

Η γυναίκα μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο σε νοσοκομείο, με σοβαρά τραύματα στο κεφάλι και στα πόδια. Παρά τις  προσπάθειες των γιατρών, δεν έγινε δυνατό να κρατηθεί στη ζωή.