Τους εθελοντές που συνεργάστηκαν στις εκδηλώσεις του ευχαρίστησε ο Δήμος Έδεσσας

Έδεσσα Γιάννου
Δημήτρης Γιάννου, Δήμαρχος Έδεσσας

Τους ανθρώπους που συνεργάστηκαν στις σημαντικές εκδηλώσεις που πραγματοποιήθηκαν στον Δήμο το τελευταίο διάστημα ευχαριστεί η δημοτική αρχή της Έδεσσας.

Στις εκδηλώσει αυτές συμπεριλαμβάνονται:

– το Εαρινό Φεστιβάλ Μουσικής, που για δεύτερη συνεχή χρονιά απέδειξε ότι μία μικρή πόλη μπορεί να διοργανώσει ποιοτικές εκδηλώσεις και να φέρει τους πολίτες πιο κοντά στο μαγικό κόσμο της κλασσικής μουσικής,
– η Ανθοέκθεση, που εμπλουτίστηκε με περισσότερους εκθέτες και σημαντικές παράλληλες εκδηλώσεις ικανοποιώντας επισκέπτες και κατοίκους,
– τα Ανθεστήρια, που ήταν ένα πετυχημένο ξεκίνημα μίας διοργάνωσης που οι Εδεσσαίοι είχαν λαχτάρα να ξαναδούν,
– οι Πανελλήνιοι Κολυμβητικοί Αγώνες, που πραγματοποιήθηκαν πάλι με επιτυχία και συνδέθηκαν με το Δημοτικό Κολυμβητήριο με τη βράβευση των πρωταθλητών μας,
οι εκδηλώσεις για τη μνήμη των Εθνομαρτύρων Άγρα και Μίγκα, κατά τη διάρκεια των οποίων φέτος αναδείχθηκαν νέα σημαντικά στοιχεία,
– το Χορεύοντας για τη Ζωή, με συναρπαστική συμμετοχή χορευτών, που έστειλε ηχηρό μήνυμα, όπως κάθε χρόνο…

Πίσω από όλες αυτές τις σημαντικές εκδηλώσεις, αναφέρει ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Δημήτρης Γιάννου, «υπάρχουν άνθρωποι, επαγγελματίες και εθελοντές, που δούλεψαν με μεράκι και αγάπη για αυτό που κάνουν, προκειμένου να χαρούμε αυτά τα αποτελέσματα.»

Και συνεχίζει:

«Για το λόγο αυτό θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου κυρίως όλους τους εθελοντές, αλλά και τους επαγγελματίες που συνεργάστηκαν μαζί μας, καθώς και τους συνεργάτες μου στο Δήμο Έδεσσας και τη ΔΗΚΕΔΕ, που με τη συντονισμένη δουλειά τους κατάφεραν να υλοποιήσουν τόσα πολλά μέσα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα.

Θέλω να ευχαριστήσω επίσης την Ελληνική Αστυνομία και το Τμήμα Τροχαίας, που όπως πάντα έχουμε άριστη συνεργασία και αποτελέσματα, σε όλες τις εκδηλώσεις.

Θέλω να τονίσω πως όλοι αυτοί που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο συμμετέχουν στη διοργάνωση των εκδηλώσεων αυτών, συμβάλουν στην ανάπτυξη της περιοχής μας, διότι η Έδεσσα καθίσταται πλαίσιο αναφοράς και με την πρώτη ευκαιρία γεμίζει με επισκέπτες. Είναι εξαιρετικής σημασίας το γεγονός ότι η προσπάθεια αυτή, να στηρίξουμε την τοπική ανάπτυξη, είναι συλλογική!

Όλοι μαζί μπορούμε να φέρουμε καλύτερα αποτελέσματα για τον τόπο μας!»