Στο πλευρό των δημοτών της Κερατέας και της Λαυρεωτικής εναντίον του ΧΥΤΑ ο Δήμος Λαυρεωτικής

Στο πλευρό των κατοίκων της Κερατέας και της Λαυρεωτικής, στον αγώνα τους εναντίον της δημιουργίας ΧΥΤΑ στην περιοχή, στέκεται ο Δήμος Λαυρεωτικής.

Αναλυτικά η ανακοίνωση του Δήμου Λαυρεωτικής:

Ο Δήμος Λαυρεωτικής στέκεται στο πλευρό των συμπολιτών μας στις συνεχιζόμενες δίκες, που αφορούν στο δίκαιο αγώνα των κατοίκων της Κερατέας και της Λαυρεωτικής, εναντίον του περιβαλλοντικού εγκλήματος δημιουργίας ΧΥΤΑ στην περιοχή μας.

Έτσι, την Τετάρτη 20/9 και τη Δευτέρα 25/9, μέρες κατά τις οποίες θα διεξαχθούν οι σχετικές δίκες, ο Δήμος μας διαθέτει πούλμαν, προκειμένου να μεταφέρει στα δικαστήρια της Ευελπίδων, όσους επιθυμούν να συμπαρασταθούν στους συμπολίτες μας.

Το πούλμαν θα αναχωρήσει στις 7:45 π.μ. από το Δημαρχείο Κερατέας.