Σημαντικές επαφές του δημάρχου Αλεξανδρούπολης στην Αθήνα για το Σφαγείο Φερών και τη δυτική χερσαία ζώνη

Λαμπάκης Αλεξανδρούπολης
Ευάγγελος Λαμπάκης, Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης

Σημαντικές συναντήσεις στην Αθήνα είχε τις προηγούμενες ημέρες ο  Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης και Πρόεδρος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αν. Μακεδονίας και Θράκης, κ. Ευάγγελος Λαμπάκης.

Ο κ. Λαμπάκης την Τρίτη 11 Ιουλίου 2017 συμμετείχε σε πολύωρη συνεδρίαση του Τεχνικού Συμβουλίου του Υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών, όπου κατάφερε να αποσπάσει την έγκριση της δημοπράτησης του Σφαγείου Φερών, ενός αναπτυξιακού έργου ιδιαίτερης σημασίας για τον πρωτογενή τομέα που τόσο μεγάλη ανάγκη έχει η ευρύτερη περιοχή της Θράκης και οι άνθρωποί της.

Την Τετάρτη 12 Ιουλίου 2017 ο κ. Λαμπάκης πραγματοποίησε συνάντηση στο Υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής με αντικείμενο την παραχώρηση της δυτικής χερσαίας ζώνης στον Δήμο Αλεξανδρούπολης.