Ο Δήμος Παπάγου – Χολαργού αναβάθμισε το πρόγραμμα της Κάρτας Δημότη

Ηλίας Αποστολόπουλος, Δήμαρχος Παπάγου Χολαργού

Στην αναβάθμιση του προγράμματος της Κάρτας Δημότη προχώρησε ο Δήμος Παπάγου – Χολαργού.

Δικαίωμα απόκτησης της νέας κάρτας δημότη έχουν όλοι οι δημότες του Δήμου Παπάγου – Χολαργού που έχουν συμπληρώσει το 18ο έτος της ηλικίας τους. Οι πολίτες μπορούν να αποκτήσουν την Κάρτα Δημότη σε λίγα μόλις λεπτά με μία επίσκεψη στο Δημαρχείο (Περικλέους 55) προσκομίζοντας την αστυνομική τους ταυτότητα και συμπληρώνοντας την σχετική αίτηση.

Οι κάτοχοι της Κάρτας Δημότη του Δήμου Παπάγου – Χολαργού απολαμβάνουν τα εξής προνόμια:

• Έκδοση εγγράφων και πιστοποιητικών με ηλεκτρονική αίτηση (αυτή τη στιγμή εκδίδεται μία σειρά βασικών πιστοποιητικών και στη συνέχεια θα ενταχθούν περισσότερα)
  • Εκπτώσεις σε επιμορφωτικά – αθλητικά προγράμματα του Δήμου, εκπτώσεις στις παραστάσεις του Φεστιβάλ του Δήμου μας.
  • Εκπτώσεις σε συμβεβλημένα καταστήματα, ιατρικά κέντρα κ.ά.

Μάλιστα, οι πολίτες που αποκτήσουν τη Κάρτα Δημότη έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν τις παραστάσεις του 23ου Φεστιβάλ Δήμου Παπάγου Χολαργού (http://festival.dpapxol.gov.gr/) σε προνομιακές τιμές.