Ηλίας Ψινάκης Ψηνάκης, Δήμαρχος Μαραθώνα
Ηλίας Ψηνάκης, Δήμαρχος Μαραθώνα

Τον Γιώργο Μπούσουλα, τον 44χρονο εργαζόμενο του δήμου Μαραθώνα ο οποίος έχασε τη ζωή του τα ξημερώματα του Σαββάτου, εν ώρα εργασίας, αποχαιρετά ο Δήμος Μαραθώνα και οι συνάδελφοί του εργαζόμενοι, στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννη Προδρόμου, στον Μαραθώνα.

Στο μήνυμά του ο Δήμος Μαραθώνα αναφέρει:

«Σήμερα αποχαιρετούμε το Γιώργο Μπούσουλα, υπάλληλο του Δήμου μας, στον τομέα της καθαριότητας, στις 16:00 στον Ιερό Ναό Αγίου Ιωάννη Προδρόμου, στο Μαραθώνα. Ο Γιώργος βρήκε τραγικό θάνατο τα ξημερώματα του Σαββάτου στη Νέα Μάκρη, ενώ εκτελούσε την εργασία του. Διερχόμενο Ι.Χ. αυτοκίνητο προσέκρουσε πάνω στο απορριμματοφόρο του Δήμου με αποτέλεσμα να τον τραυματίσει θανάσιμα.

Ήταν ένας εξαίρετος υπάλληλος μα πάνω από όλα ένας υπέροχος άνθρωπος.

Ο Δήμαρχος, το Δημοτικό Συμβούλιο και όλοι εμείς οι εργαζόμενοι του Δήμου Μαραθώνος, συλλυπούμαστε την οικογένεια του Γιώργου και τους οικείους του και ευχόμαστε ο Γιώργος να είναι το τελευταίο θύμα τροχαίου στη χώρα μας.»