Ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης και κλιμάκιο μηχανικών και τεχνικών στο πλευρό του Δήμο Σαμοθράκης

Από την πρώτη στιγμή που τα ακραία καιρικά φαινόμενα έπληξαν το νησί της Σαμοθράκης ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης, Ευάγγελος Λαμπάκης, βρίσκεται σε συνεχή τηλεφωνική επικοινωνία με τον Δήμαρχο Σαμοθράκης, κ. Αθανάσιο Βίτσα, προκειμένου να έχει άμεση ενημέρωση για την κατάσταση που επικρατεί στο νησί.

Εκφράζοντας έμπρακτα την στήριξή μας προς το πολύπαθο νησί και τους κατοίκους του ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης και κλιμάκιο μηχανικών και τεχνικών του Δήμου εφοδιασμένοι με το απαραίτητο υλικοτεχνικό εξοπλισμό μετέβησαν σήμερα το μεσημέρι στη Σαμοθράκη, προκειμένου να αντιμετωπιστούν άμεσα, όπου είναι αυτό εφικτό, ζημιές που έχουν υποστεί τα δίκτυα ύδρευσης και ηλεκτροδότησης.

Πηγή: Δήμος Σαμοθράκης