Με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος Ιερώνυμο συναντήθηκε ο δήμαρχος Μαραθώνα, Ηλίας Ψινάκης

Ηλίας Ψινάκης Ιερώνυμος
Ο δήμαρχος Μαραθώνα, Ηλίας Ψινάκης, και ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και Πάσης Ελλάδος, Ιερώνυμος

Εντυπωσιασμένος από τις κοινωνικές δομές της Αρχιεπισκοπής Αθηνών δήλωσε ο δήμαρχος Μαραθώνα Ηλίας Ψινάκης, ο οποίος πραγματοποίησε επίσημη επίσκεψη.

Ο κ. Ψινάκης συναντήθηκε με τον Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και πάσης Ελλάδος Ιερώνυμο, προκειμένου να συζητήσουν για θέματα συνεργασίας της Αρχιεπισκοπής με τον Δήμο Μαραθώνος και την Αμφικτυονία των Αρχαίων Ελληνικών Πόλεων, αλλά και για τα ιδρύματα που κατασκευάζονται από την Αρχιεπισκοπή στην ευρύτερη περιοχή

Ο δήμαρχος Μαραθώνα δήλωσε συμπαραστάτης στο έργο της Εκκλησίας, ενώ προσέφερε στον Αρχιεπίσκοπο το παράσημο της «Λεγεώνας του Μαραθώνα»

Μετά το τέλος της συνάντησης, ο κ. Ψινάκης ανάρτησε  μια φωτογραφία από τη συνάντηση στο Instagram, γράφοντας:

«Συναντήθηκα σήμερα με τον Μακαριώτατο Αρχιεπίσκοπο Αθηνών και Πάσης Ελλάδος Κ.κ. Ιερώνυμο που μου έκανε την τιμή να δεχτεί το παράσημο της «Λεγεώνας του Μαραθώνα». Προγραμματίσαμε συνεργασία της Εκκλησίας και της Αμφικτυονίας των Αρχαίων Ελληνικών Πόλεων.

Ενωμένοι η Εκκλησία και η Αυτοδιοίκηση μπορούμε να βοηθήσουμε τους ανθρώπους που έχουν ανάγκη.

Του εκμυστηρεύτηκα τα μελλοντικά μου σχέδια και μου έδωσε την στήριξη, την ευχή και την ευλογία Του…!!! Respect!!!» (σεβασμός).»