Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η 2η Συνάντηση Αποδήμων Καστοριανών στο Μαυροχώρι Καστοριάς

Με απόλυτη επιτυχία διοργανώθηκε η 2η Συνάντηση Αποδήμων Καστοριανών, στο Μαυροχώρι Καστοριάς, στην οποία παραβρέθηκε ο Δήμαρχος Καστοριάς κ. Ανέστης Αγγελής.

Η μεγάλη συμμετοχή χορευτικών συγκροτημάτων από τους τοπικούς  συλλόγους, με παραδοσιακούς χορούς, ενθουσίασε τους εκπροσώπους των Παμμακεδονικών Οργανώσεων καθώς και όλους τα παρευρισκόμενους.

Κατά τον χαιρετισμό του, ο Δήμαρχος συνεχάρη τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Μαυροχωρίου και τόνισε ότι, η συνέχιση της συγκεκριμένης πρωτοβουλίας αποτελεί χρέος της τοπικής κοινωνίας προς τους απόδημους συμπατριώτες μας, των οποίων η προσφορά στην πατρίδα είναι ανεκτίμητη.