Κερατέα: Στο πλευρό των πολιτών ο Δήμος Λαυρεωτικής για το θέμα του ΧΥΤΑ

Στο πλευρό των πολιτών του Κερατέας συνεχίζει να βρίσκεται ο Δήμος Λαυρεωτικής, ενόψη της συνέχειας τις δικαστικής διαδικασίας για τα γεγονότα του Δεκεμβρίου του 2010, κατά τις διαμαρτυρίες για την δημιουργία ΧΥΤΑ στην περιοχή του Οβριόκαστρου.

Οι κάτοικοι της Κερατέας, έχοντας στο πλευρό τους τη δημοτική αρχή, συνεχίζουν και σήμερα τον αγώνα τους, που έχει ως σκοπό την προστασία του ποιότητας ζωής και της υγείας της περιοχής.

Ο Δήμος Λαυρεωτικής θα διαθέσει πούλμαν για την αυριανή δίκη των πολιτών (3/11/2017).

Στην ανακοίνωσή του ο Δήμος Λαυρεωτικής αναφέρει:

«Συνεχίζοντας τη συμπατάσταση στους συμπολίτες μας, για το δίκαιο αγώνα στο θέμα του ΧΥΤΑ, ο  Δήμος μας διαθέτει πούλμαν, προκειμένου να μεταφέρει στα δικαστήρια της Ευελπίδων, όσους επιθυμούν να παρευρεθούν στην αυριανή δίκη 03/11/2017.

Το πούλμαν θα αναχωρήσει στις 7:30π.μ. μπροστά  από το Δημαρχείο Κερατέας.»