Καρπενήσι – Γιορτές Δάσους 2017: Ένα πλούσιο πολιτιστικό καλοκαίρι σε υψόμετρο 965 μέτρων!

Ένα πλούσιο πολιτιστικό καλοκαίρι περιμένει τους επισκέπτες του Καρπενησίου που θα βρεθούν για μια ακόμα χρονιά στις Γιορτές Δάσους που διοργανώνει ο Δήμος.

Το πρόγραμμα των Γιορτών, που μόλις ανακοινώθηκε, είναι γεμάτο συναυλίες, θεατρικές παραστάσεις, ήθη και έθιμα, ιστορία και παράδοση, βραδιές διασκέδασης και ψυχαγωγίας!

Στο μήνυμα του ο δήμαρχος Καρπενησίου, κ. Νίκος Σουλιώτης, αναφέρει:

«Γιορτές Δάσους 2017. Ένας μήνας γεμάτος με πολιτιστικές εκδηλώσεις που έρχεται να συμπληρώσει το καλοκαίρι μας. Δρώμενα που αναδεικνύουν τον πολιτισμό και την παράδοση του τόπου μας, είναι βέβαιο ότι θα μας χαρίσουν όμορφες και ξεχωριστές στιγμές.

Και αυτό το καλοκαίρι καταφέραμε με λιγότερα να πετύχουμε περισσότερα, συνεχίζοντας τον δρόμο της σύνθεσης και της συνεργασίας που έχουμε ξεκινήσει.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους φορείς, συλλόγους αλλά και εθελοντές για την αμέριστη συμβολή στη μεγάλη μας καλοκαιρινή γιορτή. Σας καλούμε να χαρείτε κάθε στιγμή αυτού του πολιτιστικού καλοκαιριού και να αποδράσετε από την καθημερινότητα.»

Διαβάστε εδώ το αναλυτικό πρόγραμμα των Γιορτών Δάσους 2017