Το μεγάλο 40ο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας είναι προ των πυλών και όπως κάθε χρόνο διάφορες μικρότερες πολιτιστικές εκδηλώσεις διοργανώνονται από τον Δήμο Δράμας.

Στο πλαίσιο των προφεστιβαλικών εκδηλώσεων του 40ου Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας, ο Δήμος σας καλεί να επισκεφθείτε την έκθεση “Γυαλί & Χρώμα”, με δημιουργίες δραμινών καλλιτεχνών Βιτρό και Ζωγραφικής από το χώρο του Κέντρου Νεότητας “Γεώργιος Παρασίδης” του Τμήματος Παιδείας και Πολιτισμού Δήμου Δράμας.

Η Έκθεση θα λάβει χώρα στο Hydrama Grand Hotel (περιοχή Αγ. Βαρβάρας) και θα διαρκέσει από τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου έως την Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017.

Τα εγκαίνια θα γίνουν τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 20:00 μμ και το ωράριο λειτουργίας θα είναι ελεύθερο και καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας.