Δήμος Σφακίων: Πάνω από 21 τόνους νεκταρίνια για δωρεάν διανομή

Περισσότερους από 21 τόνους νεκταρίνια παρέλαβε ο Δήμος Σφακίων από τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Πέλλας στα πλαίσια του προγράμματος δωρεάν διανομής αποσυρόμενων προϊόντων κανονισμού  (ΕΕ) 1165/2017, αποκλειστικά και μόνο για την δωρεάν διανομή, από τον δικαιούχο φορέα παραλαβής.

Η παραπάνω ποσότητα διανέμεται ήδη σε όλους ανεξαιρέτως τους δημότες από την Πέμπτη 10 Αυγούστου, όπως γινόταν και σε προηγούμενες διανομές. Στο επόμενο χρονικό διάστημα θα ακολουθήσει νέα διανομή με διαφορετικά προϊόντα, σε συνέχεια της καλής συνεργασίας του Δήμου μας με τον Α.Σ. Πέλλας.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσους συμμετείχαν στην εύρυθμη διανομή της μεγάλης αυτής ποσότητας, τους Προέδρους- Εκπροσώπους Τ.Κ. και επιχειρηματίες της περιοχής.