Δήμος Σφακίων: Ολοκληρώνονται τα έργα ανάπλασης στους κοινόχρηστους χώρους στον Καλλικράτη

Την περιοχή του οικισμού Καλλικράτη του Δήμου Σφακίων επισκέφτηκε την Τρίτη ο Δήμαρχος Σφακίων κ. Ζερβός Ιωάννης, προκειμένου να επιθεωρήσει την πορεία των εργασιών.

Στην περιοχή ολοκληρώνονται, σύμφωνα και με το χρονοδιάγραμμα, οι εργασίες της εργολαβίας ανάπλασης κοινοχρήστων χώρων Ίμπρου -Ασφένδου –Καλλικράτη -Αγίου Ιωάννη Δήμου Σφακίων, προϋπολογισμού μελέτης 635.000 € (με ΦΠΑ) και σύμβασης της αναδόχου εταιρίας ΣΤΟΧΟΣ 336.042 € (με ΦΠΑ), οι οποίες περιλαμβάνουν πλακοστρώσεις  και κατασκευή πετρόκτιστων τοιχίων.

Ο κ. Ζερβός συνοδευόταν από τον Αντιδήμαρχο κ. Σοφούλη Πέτρος, τον Πολιτικό μηχανικό του Δήμου κ. Μαραγκάκη Στυλιανό,  τον Διευθυντή της Τεχνικής Υπηρεσίας Δήμου Χανίων κ. Τσιραντωνάκη Σοφοκλή, την επιβλέπουσα του έργου κ. Λιγιδάκη Μαριάννα.

Οι εργασίες αναδεικνύουν και αναβαθμίζουν τις περιοχές και καταστούν τους οικισμούς λειτουργικούς για τους κατοίκους και τους επισκέπτες.