Δήμος Πολυγύρου: Ξεκίνησαν οι εγγραφές για τις παιδικές κατασκηνώσεις στη Μεταμόρφωση

κατασκήνωση

Από το Δήμο Πολυγύρου ανακοινώνεται ότι ξεκίνησαν οι εγγραφές των παιδιών για το κατασκηνωτικό πρόγραμμα 2017 της Παιδικής Εξοχής Μεταμόρφωσης.

Για την εγγραφή των παιδιών απαιτείται:
Α) Αίτηση του γονέα προς το Δήμο

Β) Υπεύθυνη Δήλωση του γονέα ή κηδεμόνα στην οποία να αναγράφεται το ύψος του ετήσιου οικογενειακού εισοδήματος, ο αριθμός των προστατευόμενων μελών, οι ηλικίες των τέκνων, ο τύπος της οικογένειας και άλλα κοινωνικά χαρακτηριστικά.
Γ) Βεβαίωση ιδιώτη γιατρού ή γιατρού του ασφαλιστικού φορέα, στην οποία υποχρεωτικά να αναγράφεται: η κατάσταση υγείας του παιδιού, ο εμβολιασμός του με τα υποχρεωτικά εμβόλια, ότι δεν πάσχει από μεταδοτικά νοσήματα, ότι η εν γένει κατάσταση της υγείας του, επιτρέπει τη συμμετοχή του σε κατασκηνωτικό πρόγραμμα και τυχόν λοιπές παρατηρήσεις (φαρμακευτική αγωγή, αλλεργίες κ.λ.π.)

Αιτήσεις θα γίνονται δεκτές μέχρι και τις 20/7/2017, στο Δημαρχείο Πολυγύρου.

Κατεβάστε την αίτηση εδώ.

Κατεβάστε την υπεύθυνη δήλωση εδώ.