Δήμος Περάματος: Υπογράφηκε η σύμβαση για την ανακατασκευή της οδού Περικλέους

Την ανακατασκευή του οδοστρώματος της οδού Περικλέους η οποία συνδέει το κεντρικό τμήμα του δήμου Περάματος με την περιοχή του ‘Ανω Περάματος, προϋπολογισμού 420.000 ευρώ, υπέγραψαν η περιφερειάρχης Αττικής, Ρένα Δούρου και ο δήμαρχος, Γιάννης Λαγουδάκης.

Στόχος της αποκατάστασης του οδοστρώματος από τις φθορές που προξένησε η εκτεταμένη χρήση και οι παρεμβάσεις για την κατασκευή αγωγών, είναι η ασφάλεια των πολιτών. Οι εργασίες αφορούν σε αποξήλωση, καθαίρεση και ανακατασκευή τμημάτων ρείθρων και πεζοδρομίων, ανακατασκευή κρασπέδων, διάστρωση σκυροδέματος κ.ά. Το έργο θα χρηματοδοτηθεί από την Περιφέρεια, ενώ τη δημοπράτηση και την επίβλεψη κατασκευής του έργου θα αναλάβει ο δήμος Περάματος.