Δήμος Νέας Προποντίδας: Το Μουσείο Αλιευτικών Σκαφών και Εργαλείων ανοίγει τον χορό των θερινών εκδηλώσεων

Ο Δήμος Ν Προποντίδας & το Μουσείο Αλιευτικών Σκαφών και Εργαλείων πραγματοποιούν μία σειρά εκδηλώσεων με αφορμή την πανσέληνο στο Μουσείο στις 7 Αυγούστου 2017.

21.00 Παρουσίαση της εικαστικής έκθεσης ‘’ΓΙΓΑΝΤΟΜΑΧΙΑ’’ της εικαστικής ομάδας ‘’ΦΛΕΓΡΑ’’ . Προλογίζει ο Αφυταίος καθηγητής της σχολής καλών τεχνών του ΑΠΘ, ΄γλύπτης κος Πάλλας Αθανάσιος. Η Έκθεση φιλοξενείται στην αίθουσα διαλέξεων του Μουσείου μας, μέχρι τον 12/2017.

21.30 Συναυλία με τους Μουσικούς της πλατείας στον περιβάλλοντα χώρο του μουσείου μας, με την πανσέληνο χέρι – χέρι.

Στον περιβάλλοντα χώρο του μουσείου όλα θα είναι διαμορφωμένα, εναρμονισμένα, στολισμένα και φιλόξενα με τη βραδιά της πανσελήνου, ενώ θα υπάρχει μπουφές για τους φίλους και επισκέπτες.