Δήμος Μεταμόρφωσης: Τα ΚΑΠΗ του Δήμου μας κοντά στις ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες

Την αλληλεγγύη τους, σε ανθρώπους που δοκιμάζονται, έδειξαν τα μέλη του 1ου και 2ου ΚΑΠΗ του Δήμου μας, με επισκέψεις που πραγματοποίησαν την περίοδο των εορτών.
Τα μέλη του 1ου ΚΑΠΗ, επισκέφτηκαν τις φυλακές ανηλίκων Αυλώνα, όπου είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν ευχές και να παραδώσουν τα είδη που συγκέντρωσαν οι ίδιοι αλλά και η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου.
Τα μέλη του 2ου ΚΑΠΗ, πραγματοποίησαν επίσκεψη στην «Κιβωτό του κόσμου» και έδωσαν στον Υπεύθυνο του Εθελοντικού Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Ειδικής Μέριμνας και Προστασίας Μητέρας και παιδιού, δωροεπιταγές για τις ανάγκες του δύσκολου έργου που έχουν αναλάβει.
            Η προσπάθεια και το ενδιαφέρον των μελών ΚΑΠΗ της πόλης μας, για την ενίσχυση ευαίσθητων κοινωνικών ομάδων, αποτελεί προτεραιότητα και θα συνεχισθεί.