Δήμος Λυκόβρυσης – Πεύκης : Ένα Μηχάνημα Έργου δωρεά Βενιάμη

Παραδόθηκε την Παρασκευή 11 Μαΐου και τέθηκε αμέσως σε λειτουργία το νέο Μηχάνημα Έργου που ανήκει από σήμερα στο δυναμικό του δήμου Λυκόβρυσης – Πεύκης και το οποίο θα καλύψει τις ανάγκες των Υπηρεσιών Περιβάλλοντος και Φωτισμού. Ως είθισται τελέσθηκε αγιασμός από τον Πρωτοπρεσβύτερο Δημήτριο Μπουσδέκη, παρουσία του Δημάρχου Τάσου Μαυρίδη, των Αντιδημάρχων Αντώνη Τσελέντα, Παύλου Μποτίνη και Νίκου Γκαραβέλλα και υπηρεσιακών παραγόντων.

Το μηχάνημα αποτελεί Δωρεά της Εφοπλιστικής Εταιρίας του Προέδρου της Ένωσης Ελλήνων Εφοπλιστών κ. Θεόδωρου Βενιάμη, τα γραφεία της οποίας μεταφέρονται στην Λυκόβρυση.

Ο Δήμαρχος Λυκόβρυσης- Πεύκης Τάσος Μαυρίδης δήλωσε σχετικά: «Είναι το τρίτο νέο όχημα που αποκτά ο Δήμος επί της θητείας μας. Το πρώτο ήταν το σχολικό λεωφορείο τoυ Βρεφονηπιακού Σταθμού το δεύτερο ήταν ένας φορτοεκφορτωτής JCB. Και τα δύο είχαν αγοραστεί από ίδιους πόρους.