Δήμος Λαυρεωτικής: Δωρεάν καυσόξυλα σε οικονομικά αδύναμους συμπολίτες μας διαθέτει το Δασαρχείο Λαυρίου

Οι ενδιαφερόμενοι μόνιμοι κάτοικοι του Δήμου Λαυρεωτικής, οι οποίοι ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικά ομάδες, μπορούν να απευθύνονται στο Δασαρχείο Λαυρίου για την κάλυψη των αναγκών τους σε καυσόξυλα.

Η διαδικασία γίνεται με κοινωνικά κριτήρια, για αυτό οι δημότες θα πρέπει να καταθέτουν αίτηση στο Δασαρχείο Λαυρίου, με τα απαραίτητα δικαιολογητικά σύμφωνα με την από 17/10/2017, αρ.πρωτ. 3132/87381 ανακοίνωση του Δασαρχείου.

Ο Δήμαρχος Λαυρεωτικής Δημήτρης Λουκάς σχετικά δήλωσε ότι: «Η δωρεάν διάθεση καυσόξυλων, από τα κλαδέματα που πραγματοποιήθηκαν τις προηγούμενες εβδομάδες  ευελπιστούμε ότι θα συμβάλει, έστω και στο ελάχιστο, στη βελτίωση των συνθηκών διαβίωσής τους, εν όψει του χειμώνα.»