Δήμος Λαυρεωτικής: Έως και τις 24/11/2017 οι δωρεάν εξετάσεις μαστογραφίας και τεστ ΠΑΠ των γυναικών στο Λαύριο

Δήμος Λαυρεωτικής, δωρεάν εξετάσεις γυναικών

Eως και τις 24/11/2017  θα πραγματοποιηθούν οι δωρεάν εξετάσεις (μαστογραφία και τεστ ΠΑΠ) των γυναικών στο Λαύριο. Στόχος του προγράμματος αυτού είναι η εξέταση όλων των γυναικών, ηλικίας από 25 ετών και άνω με τεστ Παπανικολάου και των γυναικών από 40 ετών και άνω, επιπροσθέτως με μαστογραφία. Παρακαλούνται λοιπόν όλες οι ενδιαφερόμενες γυναίκες να προγραμματίσουν τα ραντεβού τους άμεσα τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 09:00 π.μ. – 14:00 μ.μ. , στο Κ.Η.Φ.Η. στο τηλέφωνο 22990-66456., προκειμένου να εξυπηρετηθούν.

Η κινητή μονάδα είναι σταθμευμένη μπροστά από το Δημαρχείο Λαυρίου, έπειτα από πρωτοβουλία του Νομικού Προσώπου ΚΕΦΑΛΟΣ με το Κ.Η.Φ.Η.  και του Ελληνικού Ιδρύματος Ογκολογίας.