Δήμος Λέσβου: Έως τις 27/9 η υποβολή φορολογικών δηλώσεων των σεισμόπληκτων

Βρίσα Λέσβου
Η Βρίσα Λέσβου μετά τον καταστροφικό σεισμό της 12ης Ιουνίου 2017

Δωρεάν, δια μέσου του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας και Αλληλεγγύης Δήμου Λέσβου , θα μπορούν οι σεισμόπληκτοι δημότες του Δήμου Λέσβου, των οποίων οι οικίες έχουν κριθεί κατεδαφιστέες, να υποβάλουν τις φορολογικές τους δηλώσεις, διαδικασία που απαιτείται για τη παραχώρηση των πάσης φύσεως βοηθημάτων.

Όπως αναφέρει με ανακοίνωσή του ο Δήμος Λέσβου, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν, μέχρι τις 27/9/2017, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες να δηλώνουν το ενδιαφέρον  τους, στην υπεύθυνη Κοινωνικό Λειτουργό, κ. Βούρου Μαρία, προκειμένου να καθοριστεί το ραντεβού για την υποβολή της φορολογικής τους δήλωσης.

Ο Δήμος Λέσβου ευχαριστεί, παράλληλα, για την οικονομική ενίσχυση προς τον Οργανισμό, λόγω των δαπανών που  αναλάβαμε  για την στέγαση και σίτιση των σεισμοπαθών, το Διοικητικό Συμβούλιο της Λεσβιακής Παροικίας καθώς  και την διεύθυνση των Σούπερ Μάρκετ Σκλαβενίτης.