Δήμος Κορυδαλλού: Απονομή ζώνης στα παιδιά της Ακαδημίας Taekwondo του ΟΑΠ

ε επιτυχία πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 28 Ιανουαρίου στο 2ο Κλειστό Γυμναστή-ριο Κορυδαλλού στον Άνω Κορυδαλλό, οι εξετάσεις και η εκδήλωση απονομής ζώνης στα μέλη της Ακαδημίας Taekwondo του Οργανισμού Άθλησης και Πολιτισμού του Δήμου Κορυδαλλού σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Taekwondo.
Πήραν μέρος συνολικά 120 παιδιά από τα 180 συνολικά μέλη της Ακαδημίας, τα οποία εξετάστηκαν σύμφωνα με την προβλεπόμενη διαδικασία, σε συγκεκριμένα τεχνικά χαρακτηριστικά του αθλήματος και έλαβαν την αντίστοιχη ζώνη. Εξεταστής εκ μέρους της Ομοσπονδίας ήταν ο Γιώργος Σιδερής, ενώ εκπαιδευτής της Οργανισμού είναι ο Γιώργος Κουτσούκης.
Ο Δήμαρχος Σταύρος Κασιμάτης, που παρευρέθηκε στην εκδήλωση, ευχαρίστησε τους γονείς που εμπιστεύονται τα παιδιά τους στα τμήματα και τις ακαδημίες του Οργανισμού Άθλησης και Πολιτισμού.

Αναφερόμενος στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Δήμου, υπογράμμισε ότι η δημιουργία νέων εγκαταστάσεων αποτελεί προτεραιότητα της δημοτικής αρχής, γεγονός που πιστοποιεί η δημιουργία πριν από δυο χρόνια του 2ου Κλειστού, που αποτελεί ένα μικρό αθλητικό κόσμημα για την πόλη, όσο και το νέο Κλειστό Κολυμβητήριο που θα δημιουργηθεί στο χώρο των 88 στρεμμάτων.
Τις απονομές των ζωνών έκανε ο Πρόεδρος του ΟΑΠ Μιχάλης Λώνας, ο οποίος αναφέρθηκε στο υψηλό επίπεδο των αθλητικών ακαδημιών του Οργανισμού, καθώς και και η Αντιδήμαρχος Ελευθερία Κωτσίδου.