Δήμος Ελευσίνας : Επαναλειτουργεί το Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας

Σε αυτήν τη δύσκολη κοινωνικοοικονομική συγκυρία στην οποία ζούμε, η Κοινωφελής Επιχείρηση Δήμου Ελευσίνας συνεχίζει σταθερά να στέκεται δίπλα στον πολίτη, να τον βοηθά και να τον στηρίζει αξιόπιστα, έμπρακτα και αποτελεσματικά για την αντιμετώπιση των προβλημάτων του.
Πληροφορούμε τους πολίτες ότι το Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας τίθεται σε επαναλειτουργία έπειτα από ένα διάστημα διακοπής. Σκοπός είναι η εξυπηρέτηση της Δημοτικής Ενότητας Μαγούλας και του συνόλου του Δήμου, ως προς τις κοινωνικές παροχές ώστε να επιτευχθεί υψηλό επίπεδο κοινωνικών λειτουργιών στους τομείς της πρόληψης και της προαγωγής της υγείας και πρόνοιας.
Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να κλείνουν ραντεβού με το επιστημονικό προσωπικό του Δημοτικού Ιατρείου και μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο 210 5557930 με τη νοσηλεύτρια κ.Μαρία Αδάμ.

Οι ιατροί, ανά ειδικότητα και το εβδομαδιαίο πρόγραμμα δωρεάν επισκέψεων διαμορφώνονται ως εξής:
– Παθολόγος (Γεωργία Κατσίγιαννη): Δευτέρα 8:30 – 13:00 & Τρίτη 13:30 – 18:00
– Καρδιολόγος (Βλαχαντώνης Αθανάσιος): Δευτέρα  & Πέμπτη  13:30 – 16:30