Δήμος Δάφνης – Υμηττού: Eκμάθηση ΙΤΑΛΙΚΗΣ γλώσσας στο Κοινωνικό Φροντιστήριο

Τη Δευτέρα 8/1/2018, στο 7ο Δημ. Σχολείο Δάφνης, Εθνικής Αντιστάσεως & Ηλέκτρας, ο Δήμος Δάφνης – Υμηττού σε συνεργασία με την Ομάδα Κοινωνικής Αλληλεγγύης – Εθελοντισμού, πραγματοποίησαν την έναρξη των δωρεάν μαθημάτων του τμήματος εκμάθησης ΙΤΑΛΙΚΗΣ γλώσσας.
Η συμμετοχή των ενήλικων συμμετεχόντων ήταν μεγάλη! Στην έναρξη των μαθημάτων παρευρέθηκε και ο δήμαρχος της πόλης κ. Μ.Σταυριανουδάκης ο οποίος τόνισε ότι πρωταρχικός στόχος και σκοπός του οράματός του, ήταν, είναι και θα είναι η ανακούφιση των οικονομικά ευάλωτων ομάδων της πόλης μας και η στήριξή τους σε οποιοδήποτε επίπεδο της ζωής τους. Παράλληλα ευχαρίστησε την ΕΘΕΛΟΝΤΡΙΑ καθηγήτρια Ιταλικών, κ. Φανή Σιδερίδου, πτυχιούχος Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου Θεσσαλονίκης.