Δήμος Γαλατσίου: Συνεχίζονται τα δωρεάν μαθήματα κοπτικής-ραπτικής μέχρι τον Οκτώβριο

Την ευκαιρία στους πολίτες να εξοικονομήσουν χρήματα αλλά και να αποκτήσουν μια νέα επαγγελματική ευκαιρία, αξιοποιώντας την δημιουργικότητά τους, δίνει η Κοινωνική Υπηρεσία του δήμου Γαλατσίου.

Αξιοποιώντας την εμπειρία της Εθελόντριας Κοινωνικής Αλληλεγγύης κας. Χρυσούλας Πέτρου, μαζί με την  πολύτιμη βοήθεια της εθελόντριας κ. Νατάσας Σφυρή, συνεχίζει μέχρι τον Οκτώβριο το ΔΩΡΕΑΝ Εργαστήρι «Κοπτικής –Ραπτικής και Επιδιόρθωσης ρούχων».

Ειδικότερα, μέσα από το εργαστήρι οι συμμετέχοντες μαθαίνουν πως να ‘μεταμορφώνουν’ τα παλιά ρούχα σε καινούρια και ….. στα μέτρα τους. Επίσης μαθαίνουν πώς να  εξοικονομούν χρήματα μετατρέποντας ή δημιουργώντας τα δικά τους ρούχα ή πως μπορούν να κάνουν μια νέα αρχή φτιάχνοντας ρούχα για άλλους.

Το εργαστήρι θα λειτουργεί κάθε Τρίτη και ώρες 17:00 έως 19:00μμ, στον ισόγειο χώρο του Δήμου Γαλατσίου, (αίθουσα ΘΑΝΟΣ ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ) στην οδό Ιπποκράτους 7.
Ημερομηνία έναρξης ΤΡΙΤΗ 19-09-2017 και ώρα 17:00μμ.
Τηλέφωνα της Κοινωνικής Υπηρεσίας :210-2222011 και 210-2143376.