Δήμος Γαλατσίου: Εγκαίνια του νέου ποδοσφαιρικού γηπέδου και στίβου κλασικού αθλητισμού του Άλσους Βεΐκου

Τα επίσημα εγκαίνια ενός ανακατασκευασμένου σύγχρονου, αθλητικού έργου στο Άλσος Βεΐκου πραγματοποιεί αύριο Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου ο Δήμος Γαλατσίου. Πρόκειται για το  γήπεδο ποδοσφαίρου το οποίο ανακατασκευάστηκε, ενώ προστέθηκε στίβος  κλασικού αθλητισμού. Το έργο, που ξεκίνησε το καλοκαίρι του 2016, δημιουργήθηκε με χρηματοδότηση της Περιφέρειας Αττικής.

Η τελετή των εγκαινίων θα πραγματοποιηθούν στις 19:00 ενώ πέρα από τη δημοτική αρχή του Γαλατσίου, προεξάρχοντος του δημάρχου Γιώργου Μαρκόπουλου, στην εκδήλωση θα παραστεί και η περιφερειάρχης Αττικής, Ρένα Δούρου.

Παράλληλα, θα διεξαχθούν αγώνες δρόμου 100 μέτρων αλλά και 20λεπτες ποδοσφαιρικές αναμετρήσεις μεταξύ των ακαδημιών των συλλόγων ΠΑΣ Γαλατσίου, ΑΟ Κορωνίδας, ΓΣ Πατησίων και Άτλας Κυψέλης.