Δήμος Αμαρουσίου: Στην εκδήλωση για την κοπή Βασιλόπιτας της Ένωσης Δημοσιογράφων Ιδιοκτητών Περιοδικού Τύπου ο Δήμαρχος

Στην αναγκαιότητα στήριξης των έντυπων ΜΜΕ τα οποία αναδεικνύουν τα προβλήματα των τοπικών κοινωνιών και συμβάλει στον πλουραλισμό της ενημέρωσης αναφέρθηκε ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ Γ. Πατούλης κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης για την κοπή της πίτας της Ένωσης Δημοσιογράφων Ιδιοκτητών Περιοδικού Τύπου.

«Κεντρικός πυλώνας της Δημοκρατίας είναι η αντικειμενική ενημέρωση. Οφείλουμε όλοι να προστατεύουμε και να υπερασπιστούμε την προσπάθεια των άνθρωποι του τύπου να επιβιώσουν στα δύσκολα χρόνια της οικονομικής κρίσης», σημείωσε χαρακτηριστικά ο Γ. Πατούλης

Η ΕΔΙΠΤ είναι η δεύτερη παλαιότερη Δημοσιογραφική Οργάνωση της χώρας (ιδρύθηκε το 1939) και ήδη συμπληρώνει 79 χρόνια δημιουργικής παρουσίας και προσφοράς στην Ελληνική Κοινωνία.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο Πρόεδρος της ΚΕΔΕ Γ. Πατούλης μετά από πρόσκληση του Προέδρου της Ένωσης M.Σαββάκη και της Γ. Γ. Πέννυ Καλύβα.