Γιάννης Κωνσταντάτος: «Πρέπει να σταματήσει ο ψυχολογικός πόλεμος που δέχεται η Ελληνική οικογένεια»

Γιάννης Κωνσταντάτος, Δήμαρχος Ελληνικού Αργυρούπολης

«Πρέπει να σταματήσει ο ψυχολογικός πόλεμος που δέχεται η Ελληνική οικογένεια κάθε χρόνο με τους παιδικούς σταθμούς.» Αυτό ανέφερε, μεταξύ άλλον, ο δήμαρχος Ελληνικού –  Αργυρούπολης, κ. Γιάννης Κωνσταντάτος, ο οποίος συμμετείχε στην πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΪ, «Πρώτη Γραμμή».

«Κάθε χρόνο δεχόμαστε ολοένα και λιγότερα voucher με αποτέλεσμα πολλά παιδάκια να μένουν εκτός των δομών μας. Στον Δήμο μας τα τροφεία είναι δωρεάν για όλα τα παιδιά των δημοτών μας. Όμως πλέον, με την περικοπή των κονδυλίων θα αναγκαστούμε να απολύσουμε προσωπικό στους παιδικούς σταθμούς. Καλούμε την Κυβέρνηση να δώσει άμεση λύση στο πρόβλημα. Να μας δώσουν τα χρήματα να λειτουργήσουμε καθώς οι υποδομές μας μπορούν να καλύψουν και παιδιά εκτός δήμου», ανέφερε ο κ. Κωνσταντάτος

Δείτε ολόκληρη την παρουσία του Δημάρχου Ελληνικού-Αργυρούπολης στην «Πρώτη Γραμμή» του ΣΚΑΙ για το θέμα των παιδικών σταθμών: