Αθήνα: 26 τόνους τρόφιμα για 26.000 ευάλωτους πολίτες παρέδωσε το «Όλοι Μαζί Μπορούμε» στον Δήμο

Δήμος Αθηναίων, Καμίνης, Αθήνα
Γιώργος Καμίνης, Δήμαρχος Αθηναίων

Είκοσι έξι τόνους τρόφιμα, τα οποία θα δοθούν σε περισότερους από 26.000 οικονομικά ευάλωτους πολίτες της Αθήνας, πρόσφεραν στον Δήμο Αθηναίων ο ΣΚΑΪ και η κίνηση «Όλοι Μαζί Μπορούμε».

Πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες προσφορές που δέχτηκε, στα πέντε χρόνια λειτουργίας του, ο Κόμβος Αλληλοβοήθειας Πολιτών του δήμου, μέσω του οποίου ενισχύονται όσοι έχουν ζητήσει τη στήριξη του Δήμου Αθηναίων. Οι ποσότητες των τροφίμων συγκεντρώθηκαν από τη μεγάλη συναυλία «Ζει το ελληνικό τραγούδι» με τον Διονύση Σαββόπουλο και τη συμμετοχή 12 καλλιτεχνών, που πραγματοποιήθηκε τον περασμένο Ιούλιο, στο Καλλιμάρμαρο.

Ο δήμαρχος Αθηναίων, Γιώργος Καμίνης, ανέφερε πως «πρόκειται για μία εξαιρετικά μεγάλη προσφορά, μία καθοριστικής σημασίας για τον Κόμβο Αλληλοβοήθειας, πρωτοβουλία αλληλεγγύης».